BIPPiątek, 01.7.2022

Truskawkowe Pole ponownie w eSTeDe

Sezon truskawkowy trwa w najlepsze. W tym okresie Starostwo Powiatowe w Gnieźnie tradycyjnie przyłącza się do promocji zarówno znakomitych lokalnych truskawek, ale przede wszystkim producentów owoców sezonowych. „Truskawkowe pole” zagości w tym roku przed Centrum Kultury eSTeDe w dniach 23-24 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00.

Jak podkreśla starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński, pomysł „truskawkowego pola” zrodził się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców. Do współpracy zaproszono wówczas między innymi rolników i koła gospodyń wiejskich. Pozytywny odbiór sezonowych targów organizowanych przez powiatowy samorząd spowodował, że są one powtarzane cyklicznie, ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. Przed nami kolejna edycja akcji. Zachęcamy przede wszystkim do degustacji i kupna nie tylko truskawkowych przysmaków, ale również produktów pszczelich, koziego sera, warzyw oraz przetworów.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach promocji bezpośredniej sprzedaży lokalnych produktów rolnych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od początku kadencji samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego wspiera rodzimych producentów właśnie poprzez organizację eventów promocyjnych, takich jak: Targ Wiejski, Targ Świąteczny, Powiatowe Targi Rolno-Ogrodnicze czy właśnie Truskawkowe Pole.