BIPPiątek, 30.9.2022

Gniezno upamiętniło 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17.00 przy Pomniku Harcerskim na Skwerze Orląt w Gnieźnie, uczczono 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku ze względu na obecność obywateli Ukrainy bez dźwięku syren, w ciszy i skupieniu.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Związku Harcerstwa Polskiego, samorządu miejskiego oraz parlamentarzyści i mieszkańcy. W trakcie obchodów wysłuchano kilku powstańczych pieśni oraz złożono wiązanki przy Pomniku Harcerskim.

Wcześniej delegacje zebrały się na Skwerze im. Adama Borysa ps. "Pług" przy Szkole Podstawowej nr 9, gdzie upamiętniono dowódcę batalionu "Parasol" - jednego z najbardziej zasłużonych w działaniach podziemnych i powstańczych podczas okupacji niemieckiej.