BIPŚroda, 30.11.2022

Rozmawiali o funduszach dla przedsiębiorców

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w spotkaniu poświęconemu możliwościom pozyskiwania środków w ramach funduszy europejskich.

Spotkanie informacyjne zorganizowano 22 września w gnieźnieńskim starostwie powiatowym.

- Dzięki dobrej współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego kolejny raz udaje nam się zaprosić lokalnych przedsiębiorców do wspólnego spotkania i podzielenia się w tym gronie wiedzą na temat dostępności środków na rozwój ich działalności gospodarczej - mówi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. – To szczególnie istotna inicjatywa w tak trudnej rzeczywistości gospodarczej, w której perspektywy zmian „na lepsze” wydają się póki co znikome. Rozmawiać będziemy więc między innymi o zasadach finansowania w nowej perspektywie unijnej w latach 2021-2027, w tym także poręczeniach dla przedsiębiorców – informuje starosta P. Gruszczyński.

Prowadzącymi spotkanie byli Maciej Sytek - Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Wojciech Mikusiński - Przedstawiciel Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. oraz Renata Jańczak – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie.