BIPPiątek, 27.1.2023

Organizacje pozarządowe szkoliły się w tematyce RODO

28 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe „RODO w organizacjach pozarządowych”, zorganizowane przez rady działalności pożytku publicznego działające na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Szkolenie przeprowadziła Inspektor Danych Renata Góralczyk-Zielonka. Adresatem spotkania byli przedstawiciele Powiatowej i Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gnieźnie, Gminnej Rady w Trzemesznie oraz przedstawiciele Organizacji Pożytku Publicznego.

Szkolenie dotyczyło m.in. obowiązków administratora danych, zasad przetwarzania danych osobowych oraz naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych. Omówiono również przykłady wydanych w tym obszarze decyzji Urzędu Ochrony Danych Osobowych.