BIPSobota, 10.6.2023

Podsumowanie ekologicznego projektu w ZST

20 grudnia podsumowano projekt „Odpady segregujemy i wśród zieleni żyjemy – stworzenie strefy zielonej w Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem kolejnej z serii ekologicznych inicjatyw powiatowego samorządu, było stworzenie strefy zielonej w formie ogródka dydaktycznego i podniesienie u uczniów Zespołu Szkól Technicznych w Gnieźnie poziomu kompetencji kluczowych, w zakresie wiedzy przyrodniczej. W ramach działania zakupiono między innymi rośliny, które staną się elementem zielonych enklaw w szkole przy ul. Cieszkowskiego oraz elementy infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej (pojemniki do segregacji odpadów - na papier, szkło i plastik).

Przedsięwzięcie ma inspirować do aktywności z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony powietrza, bioróżnorodności, a także racjonalnej gospodarki odpadami. Wartość projektu to 6.950,00 zł z czego z budżetu WFOŚIGW – 5.439,76 zł oraz środków Powiatu – 1.510,24 zł.