BIPWtorek, 30.5.2023

Na przyjęciu w Teltow-Fläming

Na przyjęciu w Teltow-Fläming
To jedna z najważniejszych uroczystości organizowana dla lokalnej społeczności i zaprzyjaźnionych powiatów. W ostatniej, która jak zwykle odbywała się w gmachu starostwa, wzięło udział ok. 400 osób. Każdej z tych uroczystości towarzyszy jakieś motto - tegorocznym było "Zaangażowanie w pomoc społeczną w powiecie Teltow-Fläming".
Przyjęcie było okazją do poznania się nowych władz powiatu gnieźnieńskiego z niemieckimi partnerami. Krzysztof Ostrowski i Danuta Winiarska zostali bardzo serdecznie powitani przez starostę Gisecke, wicestarostę Holgera Lademanna i przewodniczącego rady powiatu Klausa Bochowa. Burmistrz miasta Jüterbog Bernd Rüdiger, leżącego na terenie Teltow-Fläming uhonorował gnieźnieńskiego starostę srebrnym medalem pamiątkowym z okazji 1000-lecia pierwszej wzmianki o Jüterbog.
Krzysztof Ostrowski podziękował za dotychczasową współpracę i wspólne osiągnięcia obydwu powiatów.
- Ostatnim sfinalizowanym projektem jest gospodarczy portal internetowy dla polskich i niemieckich przedsiębiorców - mówił w swym wystąpieniu.
- Jako nowy starosta zapewniam, że współpraca będzie kontynuowana i jestem przekonany, że uczynimy wiele dobrego dla społeczności naszych powiatów.
Starosta jest zainteresowany m.in. utworzeniem w Gnieźnie Centrum Kształcenia Ustawicznego, podobnego do tego, które znajduje się w powiecie Teltow-Fläming.

Ewa Michalak

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki