BIPSobota, 12.6.2021

Utalentowani niepełnosprawni

Utalentowani niepełnosprawni

Przegląd został zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Udział w nim to wielka radość dla niepełnosprawnych, którzy często pozostają odizolowani od reszty społeczeństwa. Podczas takiej imprezy mają natomiast możliwość wystąpienia na scenie przed szeroką publicznością i pokazania, że podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, potrafią pięknie śpiewać czy tańczyć i że choć dotknięci taką czy inną niepełnosprawnością, nie są ludźmi mniej wartościowymi od reszty społeczeństwa.

Podczas przeglądu przyznane zostały nagrody ,,Pomocna Dłoń’’ osobom i firmom zaangażowanym w działalność na rzecz niepełnosprawnych.

W kategorii ,,Świadectwo’’ laureatem został Adrian Łaźniewski – student, pracownik Agencji Prelite w Poznaniu; wolontaryjnie uczestniczy w pracach Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, twórca projektu Elitarny Klub Partnerów Biznesowych Ambasadorzy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W kategorii ,,Przyjaciel, współpraca’’ nagrodę otrzymał Tray Spenser Ship – raper pochodzący z Chicago, a od kilku lat mieszkający w Polsce. Współtwórca duetu The Jet Set. Bardzo chętnie występuje na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych, m.in. gnieźnieńskiego przeglądu niepełnosprawnych.

,,Pomocną Dłoń’’ w kategorii ,,Sponsoring’’ przyznano firmie Comarch. Jest to polski dostawca światowej klasy oprogramowania oraz usług informatycznych dla klientów korporacyjnych w kraju i zagranicą. Firma ta przekazała na rzecz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej kompleksowe oprogramowanie do zarządzania tą instytucją wartości około 150 tys. zł.

Imprezie towarzyszyły gry i zabawy, a w holu Galerii wystawione były prace plastyczne wykonane przez niepełnosprawnych. Rozprowadzone zostało także 1000 losów w loterii ,,Każdy los wygrywa – każdy los pomaga’’. Dzięki temu zostało zebrane 2043 zł, za które zakupiony zostanie sprzęt do krioterapii do Ośrodka Miłosiernego Samarytanina gnieźnieńskiej Caritas.

Patronat nad przeglądem sprawował Starosta Gnieźnieński. W jego imieniu życzenia organizatorom i uczestnikom złożył wicestarosta Piotr Gruszczyński.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych