BIPWtorek, 28.3.2023

Pożegnanie nauczycieli

Pożegnanie nauczycieli
Uroczystość dla odchodzących na emeryturę pedagogów zorganizował miejscowy oddział ZNP. Zarząd powiatu przygotował dla nich drobne upominki, które wręczył starosta Krzysztof Ostrowski oraz wiceprzewodnicząca rady powiatu Emilia Dutka.

Starosta podkreślił, że zawód nauczyciela stoi w społecznej hierarchii wysoko i należy do bardzo ważnych profesji. – Od tego, jak Państwo kształcicie młode pokolenie, będzie zależał los Polaków i Polski – powiedział starosta.- Przyszło Państwu uczyć w trudnych czasach, czasach permanentnych zmian, zaniku przejrzystej hierarchii wartości, upadku wzorców osobowych i w rzeczywistości skrajnego relatywizmu. Jak trudno w takich okolicznościach wychowywać młodego człowieka, sami najlepiej wiecie. Tym bardziej więc należą się Wam słowa podziękowania oraz spokojny i radosny wypoczynek. Życzę Wam, aby okres emerytalny przebiegał tak, jak sobie wymarzycie, abyście mieli teraz możliwość realizacji swoich pasji, na co być może wcześniej nie starczało czasu, aby starczyło sił, zdrowia i środków finansowych na realizację tych pasji. Życzę Wam również tego, abyście na zawsze pozostali w sercach uczniów i całego szkolnego środowiska.

Wśród żegnanych pedagogów była trójka byłych wieloletnich dyrektorów: dyrektor Kabaciński, dyrektor Kowalczewski i dyrektor. Stachowiak.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki