BIPŚroda, 29.3.2023

Koncert dla chorych

Koncert dla chorych
W koncercie, któremu patronowali ks. abp Henryk Muszyński i starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Gnieźnie.

- Dzień Chorego jest okazją do tego, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ludzi chorych. Często niestety ludzie zdrowi wolą tej grupy nie zauważać, choroba wydaje im się problemem bardzo odległym, który na dodatek nigdy ich nie dotknie – zwrócił się do zebranych w sali Młodzieżowego Domu Kultury starosta Ostrowski. - Wszystkim chorym chciałbym życzyć oczywiście powrotu do zdrowia, a jeśli nie jest to możliwe to umiejętności zaakceptowania choroby i życia z nią. Życzę Państwu również, aby były przy Was bliskie osoby, które potrzymają za rękę, pocieszą, pomogą w trudnych chwilach. Życzę także, abyście mieli możliwość korzystania z fachowej opieki medycznej, z dobrych i skutecznych leków.

W trakcie koncertu odbywała się także licytacja ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów. Starostwo powiatowe przekazało na ten cel album przyrodniczo-historyczny oraz komplety materiałów promocyjnych.

Uroczystości towarzyszyło jeszcze jedno bardzo ważne dla chorych wydarzenie. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Link4 przekazało oddziałowi Polskiego Towarzystwa Rozsianego samochód osobowy marki Ford Mondeo.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki