BIPCzwartek, 30.3.2023

Starosta spotkał się z radnymi i mieszkańcami Trzemeszna

Starosta spotkał się z radnymi i mieszkańcami  Trzemeszna
Starosta, na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Trzemeszna Michała Gwiazdy, wziął udział w sesji, która odbyła się w minioną środę. W swym wystąpieniu poinformował o priorytetach pracy Zarządu Powiatu. Należy do nich usprawnienie pracy urzędu starostwa, prowadzenie inwestycji w oparciu o fundusze zewnętrzne oraz podniesienie poziomu edukacji.

Ze strony radnych padły także pytania o planowane na terenie gminy inwestycje. Starosta zadeklarował m.in. wykonanie chodnika na całej długości przy ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie, położenie nakładki asfaltowej na drodze w kierunku kościoła w Kruchowie oraz zainstalowanie sygnalizacji świetlnej przy Zespole Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie ,,Droga do Domu’’. Wiodącą inwestycją będzie modernizacja budynku tej placówki. Zlikwidowany zostanie dach azbestowy i położony nowy, wykonana termomodernizacja oraz nowa elewacja. Nakłady są przewidziane na ok. 800 tys. zł.

Z możliwości rozmowy ze starostą skorzystali również mieszkańcy gminy, których interesowały plany inwestycji drogowych oraz przyszłość Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Trzemesznie.

Wszyscy bardzo pozytywnie przyjęli deklarację starosty, że zamierza spotykać się na sesjach raz do roku i rozliczać się ze składanych obietnic. Będzie on także uczestniczył w sesjach innych gmin powiatu gnieźnieńskiego.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki