BIPŚroda, 07.6.2023

Orły Przedsiębiorczości mają swoje logo

Zwycięzca jest Gnieźnianinem i na co dzień pracuje w Poznaniu w agencji reklamowej, jako grafik komputerowy.

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego. Jego założeniem była popularyzacja idei rozwoju gospodarczego Powiatu Gnieźnieńskiego, szczególnie wśród mieszkańców oraz firm zgłaszających się do udziału w konkursie.

Logo - „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego" jest znakiem rozpoznawczym, mającym znaczenie symboliczne, jego celem jest natychmiastowa identyfikacja nagrodzonych firm. Głównym celem jest budowa świadomości marki konkursu.

Do konkursu stanęło 9 osób przedstawiając prawie 40 projektów logo. Rekordzistka przedłożyła aż 12 projektów.

Logo, które w ocenie kapituły złożonej z przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Gniezna oraz lokalnych mediów zyskało największe zainteresowanie i akceptację, doskonale odzwierciedla ideę konkursu. Orzeł nawiązuje do statuetki Orła Przedsiębiorczości, korona jest elementem znaku graficznego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Gniezna, natomiast podpis ewidentnie wskazuje na obszar, na którym konkurs jest rozgrywany. Kolor również nawiązuje do barwy statuetki.

Logo Orłów Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego mają prawo wykorzystywać do oznakowania swoich produktów i usług laureaci I miejsc i zdobywcy statuetek w kolejnych edycjach konkursu.

Laureaci konkursu Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego rozegranej I i II edycji ( w roku 2002 i 2003) mają również prawo wykorzystywania znaku logo. Laureaci mają prawo używania znaku graficznego przez okres 6 lat, czyli dotychczasowi zwycięzcy mogą posługiwać się nim do końca 2009 roku.

Przypomnijmy, że kolejna edycja konkursu Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego odbędzie się w roku 2005.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki