BIPŚroda, 16.6.2021

Jeziora z motorówkami czy bez – wyraź swoją opinię

Jeziora z motorówkami czy bez – wyraź swoją opinię
Uchwała Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z 25. marca 2004 roku wprowadziła zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach znajdujących się na terenie powiatu. W ostatnim czasie pojawiły się jednak głosy od środowisk zainteresowanych, że uchwałę tę należy znowelizować.

Zarząd PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej przedstawił staroście gnieźnieńskiemu Krzysztofowi Ostrowskiemu projekt dotyczący wykorzystania Pojezierza Gnieźnieńskiego do turystyki i rekreacji wodnej, postulując równocześnie uchylenie uchwały z roku 2004.

Przedstawiciele PTTK proponują umożliwienie uprawiania sportów motorowodnych i narciarstwa wodnego na jeziorach: Winiary, Strzyżewskie, Piotrowskie i Popielewskie, na oznaczonych częściach jeziora i w oznaczonych godzinach a ponadto możliwości używania na wszystkich jeziorach powiatu łodzi z napędem silnikowym do celów bezpieczeństwa publicznego lub utrzymania cieków i zbiorników wodnych.

Z drugiej strony są jednak głosy wędkarzy i osób chcących wypoczywać nad jeziorami, że zakaz pływania łodzi motorowych jest rozwiązaniem dobrym.

Aby dać możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie wszystkim zainteresowanym, w ubiegłym tygodniu starostwo zorganizowało w Młodzieżowym Domu Kultury debatę. Można składać także pisemne opinie na ten temat do 10 czerwca w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa starostwa.

Po uwzględnieniu wszystkich głosów przygotowany zostanie projekt uchwały, który trafi na najbliższą sesję Rady Powiatu 24 czerwca.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych