BIPŚroda, 30.11.2022

Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu, na przykład sprzedaż, kupno, darowiznę

Kupujesz lub sprzedajesz samochód? Przekazujesz go komuś z rodziny jako darowiznę? Gdy już sprzedasz lub przekażesz samochód, powiadom o tym urząd. Sprawdź, jak zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu.

Zawiadomienie o zbyciu/nabyciu pojazdu jest możliwe także przez Internet. Następujący link: https://www.gov.pl/web/gov/zglos-zbycie-lub-nabycie-pojazdu-na-przyklad-sprzedaz-kupno-darowizne przekierowuje na stronę internetową, za pomocą której można dokonać tych zgłoszeń. Niezbędnym narzędziem do tego celu jest posiadanie profilu zaufanego.

Kiedy zgłaszający nie posiada profilu zaufanego aplikacja pomoże go założyć, a następnie przeprowadzi przez kolejne kroki. W przypadku zbycia pojazdu zawiadomienie przez Internet wyczerpuje czynności z tym związane. Dotyczy to takiej sytuacji, kiedy wszystkie dane zostały wprowadzone prawidłowo, zgodnie ze stanem faktycznym, są kompletne, właściwej jakości i pozbawione wad. W przypadku zawiadomienia o nabyciu pojazdu przez Internet i tak niezbędna będzie wizyta w wydziale komunikacji z dokumentami pojazdu i tablicami rejestracyjnymi w celu aktualizacji danych w dokumentach i wymiany lub legalizacji tablic.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych