BIPPiątek, 27.1.2023

Położenie geograficzne i środowisko miasta Browary

Miasto Browary leży w obwodzie kijowskim, 12 km na wschód od Kijowa. Jego powierzchnia wynosi 34 km kw. Charakteryzuje się ono korzystnym położeniem, obecnością zasobów naturalnych, dużym potencjałem gospodarczym i naukowym oraz wysokim poziomem rozwoju handlu, transportu i komunikacji.

Obszar miasta jest usytuowany na granicy lasów Czerkaskich i północnego stepu lesistego Równiny Dniepru i zajmuje południową część, pomiędzy rzekami Dniepr i Desną. Rzeźba terenu jest nieco pochyła z miejscami piaszczystych wzniesień, wypukłościami, pagórkami, które wznoszą się na wysokość 5-10 metrów. Szerokość geograficzna miasta wynosi 31 stopni na wschód i 51 stopni na północ, a jego najwyższym punktem jest róg ulic: Kijowskiej i Lisova i wynosi 138 m n.p.m.

Klimat miasta Browary został scharakteryzowany jako kontynentalny z ciepłym latemi umiarkowaną, zimną zimą. Średnia temperatura w styczniu (najbardziej zimnym miesiącu) wynosi –6,3˚C, a średnia temperatura w lipcu (najcieplejszym miesiącu) wynosi +19,5˚C .Większość wiatrów wieje z zachodu na północny - zachód, a średnia opadów wynosi 560 mm3 na rok.

Na obszarze miasta Browary znajduje się bogata flora i fauna. Wśród przedstawicieli świata zwierząt występują bawoły, jelenie, wilki, lisy, zające.

Na północnym wschodzie miasta, w części lasów, w Browarskim Parku Gospodarczym są wydobywane wody mineralne. 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych